Naklápěcí rotátory - ocelové zápěstí pro Vaše rypadlo
 

Historie firmy Steelwrist

Společnost Steelwrist vznikla na podzim roku 2005, ale začátky naklápěcích rotátorů se datují o zhruba 20 let dříve. Dnes jsme nejrychleji rostoucí firma zabývající se výrobou naklápěcích rotátorů a rychloupínačů na trhu.

1980
Začíná růst švédský trh s rychloupínači a několik společností začíná dodávat rychloupínače, protože tyto jsou ve Švédsku stále žádanější.

1985
Švédskému trhu se lžícemi dominuje pět společností: Dento, Bofors, Överum, Cerapid a SMP. Několik firem se začíná zajímat o unikátní koncept naklápěcího rotátoru.

1986
Předchůdce společnosti Steelwrist začíná dodávat naklápěcí rotátory zákazníkům. Koncem 80. let a v průběhu 90. let zájem o naklápěcí rotátory postupně roste.

1990
Začíná krize švédského průmyslu. Mnoho společností bankrotuje, ale některé přežívají díky radikálním omezením výdajů.

1997
Trh s naklápěcími rotátory se začíná prosazovat nejen ve Švédsku, ale v celé Skandinávii. Například Gjerstad Industri A/S si uvědomuje potenciál naklápěcích rotátorů, ale po tragické události jednoho z hlavních iniciátorů není započato s vlastní výrobou. V této době je Gjerstad největší severský výrobce lžic pro rypadla s vlastními závody v Norsku a Finsku.

2001
Vzniká společnost Dsolution AB, která začíná vyvíjet novou generaci naklápěcích rotátorů založenou na zkušenostech z 80. a 90. let a na konstrukcích, které jsou na trhu povařovány za nejlepší.

2003
Nultá série nové generace naklápěcích rotátorů s jedinečnými vlastnostmi se začíná dodávat zákazníkům.

2005
Zakladatelé společnosti Steelwrist kupují vývojový projekt firmy Dsolution AB, která je přetvořena ve Steelwrist AB. Je do ní investován nový kapitál a posílena vlastnická struktura. Stefan Stockhaus se stává výkonným ředitelem, Markus Nilsson hlavním technikem a Jan Berneryd ředitelem prodeje a marketingu.

2006

Jako výsledek analýzy (ve spolupráci s našimi zákazníky) a dalšího zdokonalení je zcela nová generace výrobků připravena pro vstup na trh. Je zahájena sériová výroba. První naklápěcí rotátor je dodán v únoru 2006.

Společnost Steelwrist se představuje na trzích mimo Švédsko, např. v Norsku, Finsku a Dánsku, ale také v Holandsku, kde je představen nově vyvinutý upínač Verachtert. Montáž a testaci naklápěcích rotátorů si společnost Steelwrist začíná provádět sama.

2007

Společnosti Steelwrist nestačí prostory ve Vallentuně a stěhuje se do Sollentuny. Kapacita výroby se rapidně zvětšuje a společnost Steelwrist oživuje a modernizuje sérii rychloupínačů, kterou dříve vyráběl její předchůdce.
Síť prodejců se rychle rozšiřuje a prodej se ve srovnání s předešlým rokem zvyšuje o stovky procent. V Dánsku a Finsku jsou podepsány smlouvy s distributory a jsou tam představeny naše produkty.
Veškeré svářečské práce si společnost Steelwrist začíná provádět sama.

2008
Na jaře se prodej zdvojnásobuje a v květnu je na výstavě MaskinExpo představen model X04.
Jsou podepsány smlouvy s několika velkými prodejci strojů ve Švédsku.
Na výstavě MaskinExpo je představen XControl, řídicí systém pro naklápěcí rotátory. Tento systém je uživatelsky velmi přátelský a jeho instalace je mnohem snazší než instalace ostatních systémů. Zavedení systému XControl je od začátku velmi úspěšné.
Finanční krize způsobuje, že ve čtvrtém kvartálu trh stagnuje.
Je dodáno a instalováno na 500 naklápěcích rotátorů.

2009
Výroba se soustřeďuje do nových prostor v Sollentuně, severně od Stockholmu. Jsou provedeny velké investice do nového výrobního procesu, například robotického svařování, strojního opracování a nové linky na povrchovou úpravu. V říjnu 2009 je tato výroba slavnostně představena. Společnost se připravuje na plánovaný masivní růst v roce 2010.
Společnost Steelwrist získává větší podíl na všech trzích, kde působí.
Volvo Construction Equipment (VCE) volí společnost Steelwrist AB za předního dodavatele naklápěcích rotátorů na severském trhu.
Jsou vytvořeny dceřinné společnosti ve Finsku a Anglii.
Je dodáno a instalováno na 1000 naklápěcích rotátorů.

2010

Stále máme hodně práce...

Všechna práva vyhrazena © 2011-2016 Naklápěcí rotátory s.r.o. | Code by WebServis Foff | Design by Mixage.cz