Naklápěcí rotátory - ocelové zápěstí pro Vaše rypadlo
 

SEVERSKÝ STANDARD RYCHLOUPÍNAČŮ

Popis a výhody severského standardu

Na světě, ale i v Evropě existuje mnoho standardů rychloupínacích systémů. Každý výrobce prosazuje to své řešení jako nejlepší. To značně ztěžuje život všem výrobcům pracovních nástrojů pro rypadla. A nejen jim, v konečném důsledku tím trpí hlavně majitelé rypadel. V tomto ohledu došlo ve skandinávských zemích k unikátnímu řešení. Všichni hlavní výrobci se zde dohodli na společném, veřejném standardu typu S30 až S120 (číslo označující konkrétní typ standardu znamená průměr upínacích čepů).

Představte si třeba, že potřebujete nějakou speciální lžíci a nemáte ji, ale má ji kolega s jiným rypadlem, ale co teď, když máte každý jiné upínání lžíce? Při použití jednotného standardu by tenhle problém nenastal. Nebo si po několika letech pořídíte nové rypadlo jiné značky, ale co s Vašimi původními lžícemi a dalšími nástroji, složitě předělávat?

Výrobci rypadel, kteří jinak na všech trzích tvrdě prosazují svůj standard, jsou nuceni ve Skandinávii díky požadavkům trhu používat severský S standard.

Výhody severského standardu rychloupínačů typu S

  • jednoduchost
  • volně dostupné rozměry a technické výkresy
  • není třeba průběžné seřizování vůlí
  • snadné otočení pracovního nástroje o 180 st.
  • velmi jednoduchá výroba uchycení pracovních nástrojů
  • snadné předělání Vašich stávajících pracovních nástrojů
Všechny tyto výhody současně Vám nenabídne žádný jiný standard.

Naklápěcí rotátory byly vynalezeny a vyvinuty původně pro skandinávský trh. Proto jsou dodávány hlavně se severským standardem rychloupínačů, a to s moderním standardem S40, S45, S50, S60 a S70, popřípadě s dosud častým starším standardem B20 či B27. Vzhledem k požadavkům trhů v neskandinávských zemích je i firma Steelwrist nucena zavádět další standardy rychloupínačů. V současné době je z dalších standardů dostupný standard Verachtert CW05, CW10, CW20, CW30, CW40. Další standardy budou následovat. Vzhledem k výše uvedeným výhodám severského standardu S doporučujeme však všem našim zákazníkům jeho použití.

Pro zjednodušení nabízí naše firma běžně pro český trh pouze standardy S40, S45, S60 a S70. Tyto standardy jsou z celé řady S standardů i ve Skandinávii nejrozšířenější.

Tabulka rozměrů a dalších údajů pro typ: S30 až S50 | S60 až S120

Kompletní údaje ohledně severských standardů rychloupínačů ve formátu pdf naleznete v sekci Ke stažení

Všechna práva vyhrazena © 2011-2016 Naklápěcí rotátory s.r.o. | Code by WebServis Foff | Design by Mixage.cz